19. apríla 2024

4 tipy pre úspešný teambuilding

S blížiacimi sa letom sa väčšina HR oddelení púšťa do organizácie pravidelných celofiremných aktivít a akcií. Jednou z nich sú i obľúbené teambuildingy. Na čo by ste pri tom svojom nemali zabudnúť?

Správny cieľ je základ

Tak ako v biznise, aj mimo neho platí, že treba mať cieľ, na ktorom celé snaženie stojí a padá. Aj teambuilding musí mať svoj zmysel. Prečo? Napríklad preto, že sa od neho odvíja plánovanie celého dňa, prípadne víkendu. Treba si vopred premyslieť, prečo akciu vlastne organizujete a prispôsobiť tomu miesto, aktivity a neskoršie vyhodnocovanie.

 

Prečo práve teambuilding?

Pretože ponúka samé pozitíva:

  • stmelí sa kolektív a vylepšia vzťahy,
  • ľudia z rôznych oddelení firmy prežijú čas spoločne a lepšie sa spoznajú,
  • privítajú sa nováčikovia v tíme v neformálnom prostredí,
  • je to skvelý spôsob poďakovania a odmeny pre zamestnancov po náročnom období v práci (a pre šéfov samozrejme tiež)

 

Rozdeľte malé príjemné úlohy

Zažili ste výbornú dovolenku, z ktorej anemáte žiadne fotky? Poučte sa a v prípade firemnej akcie poverte kolegu fotením, prípadne natáčaním videí. Ľahšie sa spomína, keď máte bohatý archív záberov zo spoločných aktivít a zachytených množstvo zábavných momentov.

 

Poistite sa

Nie však cestovným poistením. Máme na mysli niečo iné. Treba mať Plán B.

Jediné, čo človek stále neovládol, je počasie. Majte vopred premyslené, kam pôjdete, keď vám pobyt vonku prekazí búrka alebo blízky wellness nečakane zatvoria? Ak chcete mať istotu profesionálnej organizácie, požiadajte o pomoc eventovú agentúru, ktorá všetky starosti preberie za vás.

Iné „poististite sa“ zároveň platí aj v prípade informovania kolegov o programe celého teambuildingu. Celý deň by mal mať jasný plán. Aby ľudia vopred vedeli, čo sa vyžaduje. Ide predsa o oddych a služobné mobily zostávajú doma. Vedieť dress  code tiež nie je na škodu.

 

Nabíjačky a iné drobné nutnosti

Zaradili ste medzi víkendové aktivity také, ktoré vyžadujú prístup k internetu či konkrétne technické vybavenie? Privezte si ho pre istotu so sebou. Majitelia chaty či hotela radi nasľubujú aj nemožné, no často nakoniec „skutek utek“. Radšej zabaliť jeden kábel navyše a neriskovať, že sa skupina tridsiatich ľudí bude dva dni nudiť.

 

Nakoniec nezabudnite, že akokoľvek detailne všetko naplánujete, najdôležitejšie je pobaviť sa a vytvoriť si s kolegami spoločné spomienky. Veď ako často uvidíte šéfa bez kravaty a kolegov spievať karaoke?

 

Autorka článku: Marika Pohanková Zahatlanová

Complete reklama, s.r.o.
reklamná a PR agentúra
www.completereklama.sk

About Author