5. decembra 2023

Ako sa správne rozhodnúť? Počúvajte svoje vnútorné JA.

Každá z nás stojí denne na križovatke rozhodovania. Ako sa rozhodnúť? Vpravo alebo vľavo.

Kľúč k zdraviu, bohatstvu, blahobytu a úspechu spočíva v schopnosti, ktorá je daná každému z nás, v schopnosti robiť rozhodnutia. Každý z nás je predurčený byť šťastný a preto sme boli obdarení schopnosťami a silami, ktoré nás robia pánom svojho osudu, kapitánom našej lode zvanej život.

Ak nevnímame v sebe túto schopnosť voľby, rozhodujeme sa na základe náhodných udalostí alebo okolností a podmienok, ktoré sú závislé od vonkajšieho vplyvu. A pritom všetky odpovede máme vo svojom vnútri, len sa bojíme veriť si, veriť svojim pocitom, intuícii, inštinktu.

Pre to, čo sa rozhodneme, sa aj stane.

Schopnosť voľby je naša najvyššia ľudská vlastnosť, v ktorej sa prejavuje tvorivá sila. Našou úlohou je tvoriť.  Tvoriť svoj vlastný život. Máme ale strach rozhodnúť sa.  Bojíme sa zodpovednosti za svoje rozhodnutie. Odmietame sa pozrieť do svojho vnútra, radšej hľadáme odpovede u priateľov, kolegov alebo v tarotových kartách. Bojíme sa tvoriť svoj vlastný život.

Pre to, čo sa rozhodneme, sa aj stane. Ale rozhodnúť sa musíme sami a rozhodnutie musí ísť z vnútra každého z nás. Rozhodnutie musí byť v súlade s naším vnútorným JA a našim životným plánom, ktorý sme si pred narodením napísali. Je to len naša zodpovednosť. Ak sa dokážeme rozhodovať v súlade s našim vnútrom a presvedčením, takéto rozhodnutie sa reálne zhmotní a stane skutočnosťou. To, čomu veríte, to sa aj stane.

Ak sa rozhodneme na základe rozumu priateľa, kolegu alebo niekoho iného, takéto rozhodnutie nie je v súlade s naším vnútrom, a preto je takéto rozhodnutie často postavené na piesku. Príde prvá vlna a zaplaví nás.

Ako sa správne rozhodnúť? Na základe šepotu nášho vnútra.

Často sa stáva, že nedáme na náš prvý pocit, na intuíciu, ktorá „kričí“, ale začneme zvažovať rozumom všetky pre a proti. Hľadáme tri racionálne argumenty, prečo by sme sa mali takto rozhodnúť. Tak sme predsa boli roky učení. Učili nás, že si máme napísať plusy a mínusy a na základe toho sa rozhodnúť. Osobne, vždy keď som sa takto rozhodla, neskôr som rozhodnutie oľutovala. Tieto staré vzorce sú minulosťou. Naše vnútro, naše podvedomie alebo nazvime to aj Vyššie JA presne vie, čo je pre nás vhodné a správne. A ten pocit, ten vnútorný hlas, ktorý nás prináša správne odpovede nazývame aj intuíciou. Je to najlepší radca v živote.

Ak sa nerozhodneme my, rozhodnú za nás iní. Každý z nás je originál, ale nebudeme tvoriť svoj vlastný život, budeme zmanipulovaní masou, ktorá kráča ako kópia niekoho iného.
Zodpovednosť za svoj život má každý z nás vo svojich rukách. Ak sa alibisticky zbavíme zodpovednosti, zbavujeme sa aj vlastného šťastia, lásky a hojnosti.

 

Ralph Waldo Emerson, americký filozof a spisovateľ 19. storočia, povedal: „Pokoj Vám môže priniesť len poznanie princípu“. Čo je to princíp? Aký je princíp?

Existuje len princíp krásy, ale neexistuje princíp škaredosti.
Existuje len princíp harmónie, ale neexistuje princíp nesúladu.
Existuje len princíp lásky, neexistuje princíp nenávisti.
Existuje len princíp radosti, neexistuje princíp smútku.
Existuje len princíp hojnosti a bohatstva, neexistuje princíp chudoby a nedostatku

A tak, keď budete najbližšie stať pred rozhodnutím, stíšte sa a zahĺbte na chvíľu do svojho vnútra a počúvajte. Odpoveď určite príde v podobe prvej myšlienky, vnútorného hlasu alebo pocitu.
Rozhodujme sa preto v súlade s princípom krásy, lásky, radosti, hojnosti, harmónie, v súlade s našim podvedomím alebo našim Vyšším JA.

Za svoje správne rozhodnutie poďakujte.

Každé ráno poďakujme Bohu / Univerzu, anjelom (každý podľa seba)  za každé správne rozhodnutie, ktoré cez deň urobíme a každý večer za to, že nám bolo dopriate urobiť najlepšie rozhodnutie v súlade s našou životnou cestou.

Skúste sa rozhodnúť na základe pocitu.

A na záver jedna pomocná technika. Usaďte sa na tichom a pokojnom mieste a stíšte sa. Položte si obe ruky cez seba na oblasť Solar plexu (cca 3 prsty nad pupok). Urobte pár hlbokých nádychov do tejto oblasti. Celú svoju pozornosť zamerajte na túto oblasť. Položte otázku tak, aby bola odpoveď áno alebo nie. Napríklad je táto cesta pre mňa správna? Je tento muž vhodný partner pre mňa? A vnímajte pocit. Ak sa Vám oblasť Solar plexu rozplýva do priestoru a máte príjemný pocit, odpoveď je kladná. Ak Vás stiahne a máte nepríjemný pocit, odpoveď je záporná. V energetickom centre Solar plexu  sa ukrýva naša jemno-hmotná časť rozumu, ktorá sa k nám prihovára najmä pocitmi. Z tejto oblasti môžete počuť aj svoj vnútorný hlas.

Skúste si to najskôr vyskúšať na jednoduchých otázkach ako som žena, je dnes pondelok, svieti dnes slniečko? A až neskôr skúšajte aj  konkrétne otázky, ktoré riešite. Ak sa naučíte vnímať tento pocit, môžete svojmu vnútru položiť akékoľvek otázky. Ale pozor, musíte sa odosobniť svojim rozumom od tohto problému. Inač Vás rozum prevalcuje.

 

Autorka článku: Ing. Mária Boťanská, Akadémia pozitívneho života, https://akomyslietpozitivne.sk, https://akomyslietpozitivne.sk/ako-sa-spravne-rozhodnut-pocuvajte-svoje-vnutorne-ja/

About Author