19. apríla 2024

Plnenie snov s inšpiratívnymi kartami

Koľko priestoru počas uponáhľaných dní venujete svojim túžbam?

Viete rozlíšiť, čo je skutočne to vaše, čo vás robí vitálnou a čo sú len zabehnuté zvyky a očakávania iných?

V súčasnosti nie je ničím nezvyčajným, že sa kvôli povinnostiam ani nezastavíme. Neodkladné úlohy v práci aj v rodinnom živote dávajú zabrať nejednej z nás.

Čím viac povinnosti máme, tým častejšie sa stáva, že svoje potreby odsúvame do úzadia, až na nich zabudneme. Ony sa však ozvú – stresom, vyčerpanosťou, pocitom, že celé to naše snaženie nemá zmysel, frustráciou, nízkou sebaúctou či chorobou.

Vedieť sa zastaviť, kým sa v našom živote nič dramatické nedeje, nie je jednoduché. Vnímam to u svojich klientov, ktorí v poslednej dobe hľadajú zmysluplnosť, harmóniu, pokoj a skutočnú radosť.

Aby som ženám pomohla upriamiť pozornosť na ich túžby a potreby, spolu s výtvarníčkou Katarínou Kalmanovou som vytvorila sadu kariet “Tvorivá inšpirácia na každý deň”, ktoré ich podporia na ceste za hlasom ich srdca.  Záležalo mi na tom, aby karty neboli užitočné len obsahom, ale sa páčili ženám aj vizuálne a zároveň boli príjemné aj na dotyk.

 

Ako inšpiratívne karty pomáhajú napredovať za našimi snami?

Karty obsahujú ilustrácie aj texty, ktoré pomáhajú naladiť sa na našu intuíciu. V tvorivom procese pri práci s kartami naše myšlienky smerujú k tomu, aby sme sa v sebe lepšie zorientovali a naplánovali si konkrétne kroky k aktivite, ktorá nám robí radosť.

Pomáhajú nám s nastavením väčších aj menších cieľov, ktoré budú v súlade s našimi hodnotami. Tých cieľov, ktoré síce máme v sebe, no nenašli sme si čas, aby sme ich lepšie pomenovali a pozreli sa, ako ich môžeme naplniť.

Pomocou textov na kartách môžeme rozvíjať osobné aj pracovné témy, v ktorých sa chceme posunúť ďalej. Či chceme zlepšiť svoj vzťah s partnerom, zažívať viac radostných momentov so svojimi deťmi, dopriať viac starostlivosti sebe samej alebo si konečne splniť sen o napísanej knihe, cestovaní alebo rozbehnutom novom pracovnom projekte, karty nám pomôžu naplánovať si cestu.

S kartami sa dá pracovať intuitívne alebo pomocou piatich cvičení, ktoré nájdete v balení. Sú vytvorené tak, aby vás podnietili k aktivite.

Príjemný čas s kartami a vašimi myšlienkami môžete stráviť hneď ráno po prebudení, pred meditáciou, pri šálke kávy, písaní denníka alebo kedykoľvek, keď si vytvoríte na seba aspoň minútovú chvíľku.

Môžete ich používať pre svoje vlastné potreby, pri rozhovoroch s vašimi deťmi, ale aj ako metodickú pomôcku k vytvoreniu uvoľnenej atmosféry na kurzoch a školeniach a pri práci so skupinami.

Čím častejšie budete karty používať, tým skôr si osvojíte užitočný návyk – vnímať, čo vám hovorí vaša intuícia. Nad správnymi rozhodnutiami už nebudete dlhodobo hútať. Svoje priority budete mať pred očami častejšie a rozhodnutia budete robiť ľahšie.

Verím, že počúvanie vlastných myšlienok a venovanie sa svojim túžbam pomocou týchto inšpiratívnych kariet, pomôže ženám spomaliť a dopriať si v živote viac radosti a harmónie. Dnes to potrebuje takmer každá z nás.

 

Autorka článku: 

Ing. Zuzana Palková,  Talentový kouč a spoluautorka kariet Tvorivá inšpirácia na každý deň.

 

 

 

About Author